Väikelaevajuhtide koolitus

Kipri kool korraldab väikelaevajuhtide väljaõpet vastavalt VTA tunnustamisotsusele nr. 508, kus tulevastele paadijuhtidele õpetatakse kõike alates väikelaeva ehitusest kuni navigatsiooni ja lootsinduseni välja.

Koolituse eesmärk on anda teoreetiline ja praktiline ettevalmistus väikelaevajuhi tunnistuse taotlejale.

Olulised lingid

Kursus toimub aadressil

Vasara 50, Tartu. IV korrus (sissepääs Tähe tänava poolsest otsast).

attach_file

Õppekava

väikelaevajuhi kursus (sõidupiirkond - meri ja siseveed). Kursused toimuvad õhtuti 2 kuni 3 korda nädalas.

card_travel

Koolituse maht

60 akadeemilist tundi teooriat ja 10 tundi praktikat mootorpaadi ja purjekaga, vajadusel lisakonsultatsioonid.

lightbulb_outline

Kursusel omandatav teave

väikelaeva ehitus ja hooldus, väikelaeva juhtimine, meresõiduohutus, meretavad, mereside, sisevetel liiklemise eeskirjad, COLREG - rahvusvahelised laevade kokkupõrke vältimise reeglid, navigatsioon ja lootsindus, meteoroloogia, esmaabi veekogul, sõlmed ja signaalid, seadusandlus, keskkonna-kaitse, sõidupraktika mootorpaadiga ja purjejahiga.

playlist_add_check

Eksam

Kursus lõpeb eksamiga, mis koosneb kahest osast: teooriatest ja kaarditöö. Eksami edukal sooritamisel väljastab Maanteeameti teenindusbüroo Väikelaevajuhi tunnistuse. (Õigus juhtida ka jetti)

euro_symbol